top of page

MIA - Příběh naděje?

Už od začátku mého skládání jsem si přál mít vlastní animovaný videoklip. Tyto věci jsou ale vážně dost nákladné a někdy i několikanásobně převyšují náklady na hraný, klasický videoklip. Naštěstí jsem ale potkal skvělého Tomáše Kratochvíla, který do toho šel se mnou a společně jsme vytvořili toto dílko.


Příběh a scénář této skladby jsem měl v hlavě už dlouho, a tak jsem to začal kreslit sám a podle mých amatérských kresbiček to Tomáš začal celé tvořit. Dohromady nám to trvalo něco přes rok a tady je výsledek, který je přesně takový, jak jsem si představoval. Nechtěl jsem žádnou propracovanou animaci s efekty, šlo mi o co nejjednodušší představení tohoto příběhu.


Zbývalo už jen vymyslet název, protože pracovně se tato skladba jmenovala "the Miracle", ale chtěl jsem jméno, jméno hlavní hrdinky a pak to moji úžasnou ženu napadlo ... "MIA" ... a já si řekl, to je přesně ono.


S natočením hudby mi opět pomohli kamarádi. Dětský hlas si zazpívala Mai Ha Linh (ta podobnost jména mě ale skutečně překvapila). Jde o 10 letou žákyni Adriany Bajtkové, kterou zase můžete slyšet v mých ostatních skladbách. Dále se o zpěv v Mii postarala Eva Esterková (sopran), nebo Tereza Luna Navrátilová (alt). A nemůže chybět ani Iris Moris na violoncello, nebo Marek Leždík na bezpražcovou baskytaru.


Taky bych rád poděkoval za podporu tohoto videoklipu od OSA partners. Podpořili mě už při vydání skladby APOLLO 247 a i nyní ve mě vložili svou důvěru. Za to mockrát děkuji.


Budu skutečně moc rád, když budete video sdílet, nebo mi napíšete váš pocit z tohoto dílka do komentářů pod videem.


Poslechnout si ji můžete také na SPOTIFY, APPLE MUSIC atd., či jako hudbu do Instagram stories.


HSposlední novinky
Archiv
bottom of page