top of page

Bicím nástrojům se aktivně věnuji od 17 let. Vystudoval jsem konzervatoř P. J. Vejvanovského, obor bicí nástroje. Hraní na bicí soupravu jsem zlepšoval především v nahrávacích studiích a čerpáním inspirace u mých tehdejších bubenických vzorů. Nejvíc mě baví energické hraní tvrdších stylů, ale nevyhábám se i širší škále hudebních žánrů. Velmi mě baví studiové nahrávání. Vždy se snažím o nahrávku bez střihu a bez dalších zásahů. Tvrdím, že hráč by měl zahrát skladbu od začátku do konce nejen na koncertě, ale také na desce.  

 

Miluju také orchestrální hraní. Kromě bicí soupravy se nevyhývám ani melodickým bicích, tympánům a další řadě skvělých bicích nástrojů, což jsem si velmi oblíbil koncertováním s ruznými orchestry, soubory a filharmoniemi.

 

 Dnes působím jako studiový hráč, hraji ve svém projektu Drumphonic, v kapele Janka Ledeckého, nebo

v projektu Rocksymphony. Stal jsem se také oficiálním firemním hráčem značek Balbex a UFIP, za jejichž podporu mockrát děkuji. U firmy Balbex si také můžete zakoupit dva mé modely paliček HS-Stage a Hanzissimo.

STÁLÉ PŮSOBENÍ

Janek Ledecký, vánoční turné

JANEK LEDECKÝ

S Jankem hraju od května 2015. Ročně spolu odehrajeme kolem 120 koncertů. V kapele jsem naprosto spokojený a kromě bicích si občas zahraji taky na kytaru, mandolínu, či cajon. 

MINI tour Drumphonic

DRUMPHONIC

Instrumentální projekt, který jsme založili v roce 2014 spolu s kytaristou Davidem Uherem. Tvoříme muziku spíše líbivou a zároveň energickou nejen pro muzikanty. Zatím jsme vydali dvě studiová alba, "Walk on Mars" a "Journey to Saturn". 

Rocksymphony Czech

ROCKSYMPHONY

Filharmonie Bohuslava Martinů, Marta Jandová, Václav NOID Bárta, nebo Honza Toužímský. Slavné rockové hity

v zajímavých aranžích pro velký symfonický orchestr. Jako hlavní bubeník jsem zde od založení projektu (2013).

Moravia Brass Band

MORAVIA BRASS BAND

Orchestr složený pouze ze žesťových a bicích nástrojů. Jedná se o jediný orchestr tohoto typu u nás.

Drumwave

DRUMWAVE

Projekt bubeníka a skladatele Martina Vajgla. Spolu s ním a Václavem Zimou jsme se představili v roce 2017 na bubenickém festivalu, jako znovuzrození původního projektu Drumwave.

stale pusobeni
video

VIDEA